The Belcher's
Phase 1
Block 2
Flat H
Transaction
location
89 Pok Fu Lam Road, Hong Kong West
Contract Date: 21/05/2026
Transaction
The Belcher's
Phase 1
Block 2
Flat H
Transaction
location
89 Pok Fu Lam Road, Hong Kong West
Contract Date: 21/05/2026
Transaction
Rent$55,000
Contract Date: 21/05/2026
SFA:
957ft²
$57/ft²
GFA:
1,218ft²
$45/ft²
Estate
The Belcher'sPhase 1
3Room(s)
NorthWest
79%
25.4 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
Shun Tak Holdings Limited
Sun Hung Kai Properties Limited
New World Development Company Limited
Liu Chong Hing Investment Limited