Bisney Crest
Lower Block
2&3/F
Flat 18
Land Reg.
Firsthand
location
57 Bisney Road, Residence Bel-Air / Pokfulam
Reg. Date: 26/06/2022
Land Reg.
Firsthand
Bisney Crest
Lower Block
2&3/F
Flat 18
Land Reg.
Firsthand
location
57 Bisney Road, Residence Bel-Air / Pokfulam
Reg. Date: 26/06/2022
Land Reg.
Firsthand
Price$61.3M
Reg. Date: 26/06/2022
SFA:
1,598ft²
$38,360/ft²
Estate
3Room(s)
8.9 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor:
Cheong Ming Investment Co., Limited
Holding Company Of The Vendor:
Chinachem Properties Holding Company Limited
Chinachem Group Holdings Limited
Feature