Soho 189

29/F
Flat D
Land Reg.
location
189 Queen's Road West, Sheung Wan / Central
Reg. Date: 21/09/2025
Land Reg.

Soho 189

29/F
Flat D
Land Reg.
location
189 Queen's Road West, Sheung Wan / Central
Reg. Date: 21/09/2025
Land Reg.
Price$11.15M
Reg. Date: 21/09/2025
SFA:
553ft²
$20,163/ft²
GFA:
737ft²
$15,129/ft²
Estate
75%
13.8 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor / Developer Jadway Limited, Asian Profit Limited, Chester Profit Limited, Crown On Investment Limited, Hugo Vantage Limited (Joint Venture Companies Between Kerry Properties Limited And Peterson Holdings Company Limited)
Feature