Belle House
21/F
Flat 3
Land Reg.
location
23-35 Whitfield Road, Tin Hau
Reg. Date: 18/02/2019
Land Reg.
Belle House
21/F
Flat 3
Land Reg.
location
23-35 Whitfield Road, Tin Hau
Reg. Date: 18/02/2019
Land Reg.
Price$9.8M
Reg. Date: 18/02/2019
SFA:
503ft²
$19,483/ft²
GFA:
582ft²
$16,838/ft²
Estate
3Room(s)
86%
48.7 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor:
Cheung Kong Development Company Limited
Sun Hung Kai Real Estate Agency Limited