Beacon Heights
Phase 1
Block 01
9/F
Flat B
Land Reg.
location
1 Lung Ping Road, Yau Yat Chuen / Shek Kip Mei
Reg. Date: 14/12/2025
Land Reg.
Beacon Heights
Phase 1
Block 01
9/F
Flat B
Land Reg.
location
1 Lung Ping Road, Yau Yat Chuen / Shek Kip Mei
Reg. Date: 14/12/2025
Land Reg.
Price$10M
Reg. Date: 14/12/2025
SFA:
977ft²
$10,235/ft²
GFA:
1,132ft²
$8,834/ft²
Estate
Beacon HeightsPhase 1
3Room(s)
86%
40.8 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
Swire Properties Limited