New Town Plaza
Phase 3
Block 4 - (Grevillea Court)
11/F
Flat B
Land Reg.
location
2-8 Sha Tin Centre Street, Shatin
Reg. Date: 12/08/2025
Land Reg.
New Town Plaza
Phase 3
Block 4 - (Grevillea Court)
11/F
Flat B
Land Reg.
location
2-8 Sha Tin Centre Street, Shatin
Reg. Date: 12/08/2025
Land Reg.
Price$7.65M
Reg. Date: 12/08/2025
SFA:
583ft²
$13,122/ft²
GFA:
688ft²
$11,119/ft²
Estate
New Town PlazaPhase 3
2Room(s)
85%
34.9 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
Sun Hung Kai Properties Limited