Chelsea Heights
Phase 1
Block 1
33/F
Flat H
Land Reg.
location
1 Shek Pai Tau Path, Tuen Mun
Reg. Date: 01/03/2026
Land Reg.
Chelsea Heights
Phase 1
Block 1
33/F
Flat H
Land Reg.
location
1 Shek Pai Tau Path, Tuen Mun
Reg. Date: 01/03/2026
Land Reg.
Price$5.75M
Reg. Date: 01/03/2026
SFA:
512ft²
$11,230/ft²
GFA:
644ft²
$8,929/ft²
Estate
Chelsea HeightsPhase 1
2Room(s)
80%
27.9 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
Sun Hung Kai Properties Limited