Nerine Cove
Block 2
36/F
Flat G
Land Reg.
location
23 Hang Fu Street, Tuen Mun
Reg. Date: 14/05/2026
Land Reg.
Nerine Cove
Block 2
36/F
Flat G
Land Reg.
location
23 Hang Fu Street, Tuen Mun
Reg. Date: 14/05/2026
Land Reg.
Price$7.88M
Reg. Date: 14/05/2026
SFA:
727ft²
$10,839/ft²
GFA:
978ft²
$8,057/ft²
Estate
3Room(s)
East
74%
26.1 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
China Overseas Holdings Limited
Tai Cheung Properties Limited
Ryoden Property Development Company Limited
Kiu Kwong Investment Corporation Limited