Elize Park
High Floor
Flat A
Key
location
181 Sai Yee Street, Mongkok / Yau Ma Tei
location
181 Sai Yee Street, Mongkok / Yau Ma Tei
Lofter Group
Lofter Group
Lofter Group
Lofter Group
Contract Date:
Rent
$35,000
$80/ft²
3Rm 1Liv.Rm
Layout
1
Bathroom
Estate
Property Number: H205109144
Update Date: 16/05/2026
Estate Transaction - Elize Park
Recommend Agent
- Buy
- Rent
18/01/26
Flat A, 23/F, Elize Park
3 Rms 1 Liv. Rm | Flat Roof | Balcony
$11.85M
$11.85M
SFA438ft²
3 Room(s)
@$27,055
-
Land Reg.
Firsthand
18/01/26
23/12/25
Flat A, 25/F, Elize Park
3 Rms 1 Liv. Rm | Roof | Balcony
$13.28M
$13.28M
SFA438ft²
3 Room(s)
@$30,320
-
Land Reg.
Firsthand
23/12/25
23/04/26
Flat B, 5/F, Elize Park
1 Rms 1 Liv. Rm | Flat Roof
$6.43M
$6.43M
SFA221ft²
1 Room(s)
@$29,095
-
Land Reg.
Firsthand
23/04/26
31/03/26
Flat A, 18/F, Elize Park
2 Rms 1 Liv. Rm | Balcony
$6.95M
-19%
$6.95M
SFA341ft²
2 Room(s)
Holding Period 1.4 year(s)
1.4yrs
@$20,381
$8.59M
/
-19%
Land Reg.
31/03/26
23/12/25
Flat A, 6/F, Elize Park
2 Rms 1 Liv. Rm | Flat Roof
$8.89M
$8.89M
SFA319ft²
2 Room(s)
@$27,862
-
Land Reg.
Firsthand
23/12/25